خانه > اسماعیل هوشیار > اکبرپونز و فلفل هندی !

اکبرپونز و فلفل هندی !

آوریل 10, 2012

hoshyaresmaeil@yahoo.com
www.tipf.info
اکبرگنجی ملقب به اکبرپونز دریکی ازآخرین نوشته های خود اشاره ای کرده است به موضوعی قابل تامل ؛ که آدم را به یاد ضرب المثلی میاندازد : فلفل هندی سیاه و خال مه رویان سیاه …هردوتا تند و تیزند ؛ اما این کجا و آن کجا !

ابتدا بخشی از نظرات گنجی : جنبش سبز تمام شد و به بایگانی تاریخ پیوست». در مورد این مدعا، تأمل عقلانی باید جایگزین واکنش احساسی شود. اکثریت بالای مخالفان جمهوری اسلامی، جنبش سبز را همچون فرزند خود دوست داشتند و دارند. این دلبستگی برحق، رابطهٔ افراد با جنبش را به مقوله‌ای «ناموسی» تبدیل کرده بود. هر نوع نقدی، واکنشی خصمانه را به دنبال می‌آورد. گویی ناقد، یکی از دشمنان است که باید «دشمن» بودنش را – از طریق دشنام، تهمت، دروغ – افشا کرد.
http://www.radiofarda.com/content/f12_iranian_green_movement_an_analysis/24540471.html

اکبرگنجی چیست ؟ مختصرا به مختان فشارآورید که اکبرگنجی یکی ازدست اندرکاران حکومت اسلامی بود و هست که بنا به نقل قول یکی از اصلاح طلب داخل ایران ( الله کرم ) ؛ درزمان فازسیاسی ؛ ازهمه رادیکالتربود . به طوری که ازطرف بقیه مسلمین لقب اکبرپونزرا دریافت کرد . چون به پیشانی خانمهای بی حجاب ؛ جهت ارشاد اسلامی پونز فرو میکرد !

اکبرپونزدردهه 1370 به هردلیلی با حاکمان وقت سرناسازگاری پیدا کرد و به زندان اوین هم رفت . ماهها اعتصاب غذا کرد . درحین اعتصاب غذا کتاب عالیجنابان سرخ پوش و سبزپوش و مانیفست نوشت و چاقترشد . بعد با سلام و صلوات از زندان اوین مستقیما به کرملین رفت و قلم طلائی مسکو را ربود . بعد به فلورانس رفت و شهروند اونجا شد . بعد به واشنگتن رفت و پرچم دارسبزهای وال استریت شد . بعد خیزبرداشت تا گاندی ایران بشه که نشد ! و نهایتا به بنیاد فریدمن رفت و جایزه نیم میلیون دلاری گرفت و رسما اعلام کرد که : سرنگونی حکومت اسلامی به نفع هیچکس نیست و ….

این مختصرجهت یادآوری لازم بود والا همه میدانند که طرف چیست . اما هدف از این یادآوری نکته ای جهت داستان سبزی است تا معلوم دارباشد که خال هندی با فلفل سیاه چه فرقی دارد . جامعه ومردم درمجموع وهمیشه پدیده ای زنده و پویا هستند که مهم نیست با چه رنگ و رسمی عمل میکنند . درجریان جنبش مردم ایران که در1388 شعله کشید ؛ نه رنگش مقدس بود و نه مسیرش . بلکه مجموعه حرکتش قابل احترام و غیرقابل خاموشی ست . اما نقشه کشی و نامگذاری برای این مولود ؛ درخیلی جاها موضوع اصلی دعوا بود و هست . سبزی که مردم داخل ایران پشتش سنگرگرفتند با آن سبزی که گنجی پرچمش را درخارج از ایران و با حمایت کامل غرب به دست گرفت همان حکایت فلفل سیاه هندی و خال مه رویان است . رنگ سبز گنجی با خواسته مردم و مسیرمردم تفاوتی ماهوی دارد که این را باید فهم کرد تا جناب عالیجناب سبزپوش فکرنکند هنوز شهروندی فلورانس و جایزه فریدمن و بازی با با تخماش در بی بی سی……نهایتا به گاندی شدن میرسد !

آقای اکبرگنجی و مدیای ماموت نشان ؛ جنبش مردم ایران رنگین کمانی است که تمام شدنی نیست . تأمل عقلانی باید جایگزین انعکاسات تخمی و ماموتی شود.اکثریت بالای مخالفان حکومت اسلامی؛جنبش خود راهمچون فرزند خود دوست داشتند و دارند. این دلبستگی برحق،رابطهٔ افراد با جنبش را به مقوله‌ دیالکتیکی تبدیل کرده است.اما آن رنگ سبزی که گنجی و برادران و شرکاء اصلاح طلب خارج از ایران پرچمدارش بودن و وال استریت مهندسی آن را دردست داشت خیلی وقت است به بایگانی تاریخ پیوسته است..حالا هی حرف مفت بزن و شیتیل مفت بگیر! ولی آن جنازه سبزی که شما با حمایت غرب مدافعش بودید اولا حسابش با خواسته مردم و حرکت مردم جداست و دوما زنده کردنی نیست ماموتهای الاف لطفا زور بیخود نزنن !

جعل کردن یا اختراع اصطلاحات نه جرم است و نه نون و آب توشه . آدم فلسفه باف بیکار؛ تحت عناوین پژوهشگرو مبارز و اینا…. اگه همین کارم نکنه که رسما "چیز" میشه ! ولی جعل یا اختراع انواع رنگهای بدلی وحرکتهای وال استریتی ؛ به نام نامی مردم ودرزمین سیاست ؛ هم نون توشه و هم جایزه داره ! رویکرد تحلیلی….برخورد ایدئولوژیک….نقد…..تعویض اردوگاه شرق و غرب ….مک کارتیسم ایرانی ؛ کره ای ؛ لندنی…..

اکبرپونز هنوز و هرروز با واژه ها بافتنی میبافه و ماموتهای الاف هم توش فوت میکنن ؛ چون توهم دارن که طرف درزمین سیاست آینده داره وملاحضات …..! زرشک

 

اسماعیل هوشیار
دهم . آپریل . 2012

Advertisements
دسته‌ها:اسماعیل هوشیار
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: