خانه > فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی > دعوت به کنفرانس مطبوعاتی در ورتسبورگ … تحصن پناهجویان در ورتسبوگ با حمایت مردم ادامه دارد!

دعوت به کنفرانس مطبوعاتی در ورتسبورگ … تحصن پناهجویان در ورتسبوگ با حمایت مردم ادامه دارد!

آوریل 11, 2012

اطلاعیه شماره 26

دعوت به کنفرانس مطبوعاتی در ورتسبورگ

فدارسیون سراسری  پناهندگان ایرانی واحد آلمان به همراه فعالین و دست اندرکاران تحصن در ورتسبورگ برای رور پنجشنبه 12 آوریل یک کنفرانس مطبوعاتی فراخوان  داده اند. دعوتنامه این کنفرانس برای مدیا و بخشی از مقامات دولتی در ورتسبورگ نیز ارسال شده است.

در این کنفرانس شهناز مرتب دبیر فدراسیون به همراه حسن حسین زاده سخنگوی متحضنین، فعالین و حمایت کنندگان آلمانی به همراه وکلای 10 پناهجوی ایرانی شرکت خواهند کرد.

هدف از این کنفرانس تشریح وضعیت تاکنونی پناهجویان متحصن، گزارش به مردم در مورد نتایج گنفتگوها با دولت، موضوع به جریان انداختن پرونده های بسته و پروسه حقوقی این موضوع به همراه چگونگی ادامه کاری و به پیروزی رساندن این مبارزه می باشد.

کنفرانس روز پنجشنبه 12 آوریل از ساعت 16.00 می باشد.

برای شرکت در کنفرانس مطبوعاتی می توانید با شماره تلفن ها و ایمیل آدرسهایی که پائین صفحه می باشد، تما س بگیرید.

همبستگی- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد آلمان
11آوریل 2012


اطلاعیه شماره 25
تحصن پناهجویان در ورتسبوگ با حمایت مردم ادامه دارد!

در اطلاعیه 23 به اطلاع رساندیم که به دنبال مذاکرات فدراسیون با مقامات دولت بایران و دولت آلمان در4 آوریل، بخشی از خواسته های متحصنین از طرف دولت مورد پذیرش قرار گرفته است. مهمترین این خواستها بازگشایی پرونده های بسته و رسیدگی فوری به تقاضاهای متحصنین مبنی برشناخته شدن به عنوان پناهنده سیاسی بود.
نمایندگان دولت قول دادند که ظرف دو تا سه هفته پرونده ها بازگشائی میشود و برخی دیگر از خواستها نیز از جمله خواست های رفاهی مورد رسیدگی قرار میگیرد. متخصنین نیز اعلام کردند که برای رسیدن به خواستهایشان به تحصن خود ادامه خواهند داد.

 در طول چند روز گذشته استقبال مردم ورتسبورگ از ادامه تحصن پناهجویان و حمایتشان این اعتراض ادامه داشته است. چادر محل برپایی تحصن تبدیل به یک محل  جاافتاده سیاسی برای کسب خبرو اطلاع رسانی شده است. مراجعه مردم شهربه چادر تحصن و حمایتها ادامه دارد.

روز چهارشنبه رسانه های آلمانی دوباره موضوع ادامه تحصن پناهجویان را پوشش خبری داده اند که اینجا خلاصه گزارشات رسانه های آلمان به اطلاع می رسد:

* روز چهارشنبه 11 آوریل کانال2 تلویزیون آلمان  ZDF با حضور در محل برپایی تخصن ضمن تهبه فیلم و خبر، با حسن حسین زاده سخنگوی متحصنین مصاحبه کرد. این برنامه قرار است روز جمعه از تلویزیون پخش شود.

* تلویزیون فرانکن امروز نیز ضمن مصاحبه با حسن حسین زاده اقدام به تهیه گزارش کرده است.
* روزنامه ماین پست روزنامه شهر ورتسبورگ اقدام به تهیه گزارش از تحصن کرده است.

همبستگی- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد آلمان دوباره تاکید میکند که ضمن حمایت کامل از ادامه مبارزات پناهجویان متحصن، به تلاش های خود برای رسیدن به خواستهای برحق پناهجویان ادامه خواهد داد.
همبستگی- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد آلمان
11آوریل 2012

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: