خانه > ناصر اصغری > كارگران دشمنان خود را می شناسند!

كارگران دشمنان خود را می شناسند!

آوریل 11, 2012

یكی از خبرهای مهم این هفته، خبر اعتراض حدودا ٧٠٠ تن از كارگران شهاب خودرو بدنبال اخراج دسته جمعی شان بود. كارگران با خبر اخراج خود در همان اولین روز بازگشت به كار بعد از تعطیلات نوروزی مواجه می شوند. ٢٠٠ تن از کارگران کارخانه ذوب آهن غرب همدان هم بدنبال اخراج دسته جمعی شان دست به اعتراض زدند كه آنها هم در یك چنین وضعیتی خبر بیكاری خود را دریافت كرده بودند. یکی از عوامل خانه كارگر رژیم به نام فرامرز توفیقی هم گفته است که ٣٠ درصد از کارگران واحدهای تولیدی از ابتدای سال ٩١ اخراج شده‌اند. یعنی هنوز یك هفته از آغاز سال جدید بعد از تعطیلات نگذشته ٣٠ درصد از كارگران اخراج شده اند. باز هم یكی دیگر از مقامات رژیم به نام عنایت الله بیابانی گفته است كه ٤٠ هزار فرصت شغلی در بخش كشاورزی از بین خواهد رفت. كارخانه آجرپزی جیل اهواز بیش از ٢٠٠ كارگر و كارخانه نوید منگنز اصفهان هم ١٥٠ كارگر دیگر را اخراج كرده اند. اینها فقط چند خبر از اخراج كارگران در اولین روزهای كاری امسال بوده كه به رسانه ها راه پیدا كرده اند. به این وضعیت باید حداقل دستمزد تصویب شده كه چهار برابر آن هنوز كمتر از خط فقر است را نیز اضافه كرد. اینها موضوعاتی هستند كه كارگران را بشدت معترض كرده و جامعه را در یك حال انفجاری قرار داده است.

خامنه ای، سر دسته دزدان در آن جامعه هم در پیام نوروزی خود گفت كه "شعار امسال، «تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه‏ ی ایرانی» است". سال گذشته بقول ایشان، سال جهاد اقتصادی بود كه زندگی بخش بیشتری از كارگران و مردم زحمتكش در آن جامعه را تباه كردند و امسال نیز با اخراج و بیكارسازی و ریاضت كشی اسلامی می خواهند از كار و سرمایه ایرانی خودشان حمایت كنند! معنای واقعی "تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی" برای كارگران همین فقر و فلاكتی است كه صدای همه را در آورده است. رژیمی كه جز بشار اسد و چاوز دوستی نه در ایران دارد و نه در سطح بین المللی، در واحدهای تولیدی آن یكی بعد از دیگری بسته خواهند شد و كارگران باید "جهاد" بكنند كه خامنه ای و گله حزب الله اش چند روز دیگر بر اریكه قدرت خود تكیه بدهند. رژیمی را كه بلحاظ اقتصادی نیز تماما ورشکسته است، با هیچ معجزه ای نمی تواند مطالبه بسیار طبیعی و اولیه شهروندان خود مثل اشتغال را هم برآورده كند و فقط مجبور است كه به دروغ و وعده و وعید و در نهایت لوله تفنگهایش متوسل شود.
اما كارگران به درست دشمنان خود را می شناسند. یكی از كارگران معترض گفته است: "بدم میاد از این اسلامی که آخوند دزد به این مملکت آورد." كارگران بحق بدشان می آید از اسلامی كه حكومت ضد زن را به جامعه تحمیل كرد. بدشان می آید از آخوندی كه می خواهد با اسلام ١٤٠٠ سال پیش جامعه امروز را مدیریت كند. بدشان می آید از اسلامی كه كهریزك و اوین دارد. بدشان می آید از اسلامی كه ٨ سال جنگی خانمانسوز برای صدور خود بر آنها تحمیل كرد. بدشان می آید از اسلامی كه دیگران را بر منبای باورهای مذهبی غیراسلامی كرور كرور اعدام می كند و یا از خانه و كاشانه شان دربدر می كند. بدشان می آید از اسلامی كه دائم در حال ماجراجوئی جنگی است و تروریست پروری اش جهان را نام امن تر كرده است. الحق كه همه بانی این وضعیت را می شناسند و برایش كمین كرده اند.
كارگران مراكزی چون شهاب خودرو و صنایع فلزی می توانند كانون اعتراضات كارگری را گرم نگه دارند و با كارگران صنایع دیگر ارتباط برقرار كرده تا اعتراضات خود را به سطحی بسیار فراتر از اعتراضات پراكنده و ایزوله امروزه ببرند و به این وضعیت خاتمه بدهند. كارگران ایران امسال و بخصوص در این اول ماه مه كه فراخوان جهانی اش صادر شده است، می توانند نقشی بسیار تعیین كننده ایفا كنند كه با اعتراض متحد، منسجم و پیگیر خود، سیستم منحوسی كه اسلام و آخوند زائده هایی از آن هستند را برای همیشه از روی كره زمین پاك كنند. كارگران برای زندگی كردن جز خلاصی از نكبت آخوند و اسلام و دیگر مظاهر امروزه نظام سرمایه داری، چاره دیگری ندارند.
٩ آوریل ٢٠١٢

Advertisements
دسته‌ها:ناصر اصغری
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: