خانه > نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ــ خارج از کشور > احکام صادره بیدادگاه رژیم برعلیه رضا شهابی، نمایانگر اوج وحشت واستیصال است!

احکام صادره بیدادگاه رژیم برعلیه رضا شهابی، نمایانگر اوج وحشت واستیصال است!

آوریل 15, 2012

فراخوان

سرانجام بیدادگاه رژیم جمهوری اسلامی به ریاست جلادی به نام "قاضی" صلواتی، احکامی ضد انسانی، سنگین و بی پایه ای را برای رضا شهابی، این کارگر آگاه، مقاوم و مبارز که به حق سمبل مقاومت است، صادر کرد.

22 ماه رضا شهابی را بدون هیچ دلیل و مدرکی و بدون هیچ پاسخگویی در فجیع ترین شکلی در اسارت نگه داشتند تا تقریباً سلامت کامل خود را از دست داد و به انواع بیماری ها مبتلا شد، اما حافظین نظام با شقاوت تمام از مداوای او خودداری کردند، تا شاید او را به تسلیم وادارند و از پای درآورند. اما او استوار و تسلیم ناپذیربرخواسته های کارگری خود پایبند ماند. رضا شهابی به خاطر تلاش برای ایجاد تشکلهای کارگری، دفاع از خواسته ها و مطالبات کارگری  مقاومت کرد و با دو بار اعتصاب غذای طولانی خود، به دژخیمان نه گفت. احکام سنگین 6 سال زندان و 5 سال ممنوعیت از فعالیت صنفی، نشانۀ کینۀ خصمانه و ضد کارگری، کار به دستان و جیره خواران  رژیم ضد کارگری جمهوری اسلامی در ازای چنین مقاومتی است. علاوه بر این "قاضی" وقیحانه حکم بازپرداخت 7 میلیون تومان کمکهای مالی که توسط کارگران جمع¬آوری شده است و رضا به عنوان امين اين كارگران، اين مبلغ را به خانواده ی كارگران زندانی داده است را می¬نماید.
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران – خارج کشور، تمام انسان های آزاده، فعالین ودوستداران طبقۀ کارگر، نهادهای کارگری، سازمان ها و احزاب مترقی را فرا می خواند که به کارزار سراسری در دفاع از رضا شهابی، به هرشکلی که در محل کار وزندگیشان امکان دارند، پیوسته و قاطعانه خواستار لغو این احکام ناعادلانه و آزادی بی قید و شرط رضا شهابی شویم.
رضا شهابی، فورا و بدون هیچ قید و شرطی آزاد باید گردد!
دست دژخیمان از جان کارگران زندانی کوتاه!
کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد!
15 آوریل 2012
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور
nhkommittehamahangi@gmail.com
http://nahadha.blogspot.com/
boltanxaberi@gmail.com
http://www.youtube.com/user/NahadhayHambastegy

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: