خانه > فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی > تظاهرات صدها نفری مردم ورتسبورگ در دفاع از پناهجویان ایرانی

تظاهرات صدها نفری مردم ورتسبورگ در دفاع از پناهجویان ایرانی

آوریل 15, 2012

اطلاعیه شماره 28
تظاهرات صدها نفری مردم ورتسبورگ در دفاع از پناهجویان ایرانی
 
 

روز شنبه 14 آوریل به فراخوان جنبش 99 درصدیهای ورتسبورگ و فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی، صدها نفراز مردم در حمایت از پناهجویان ایرانی دست به تطاهرات زدند.
 تظاهر کنندگان از محل ایستگاه مرکزی راه آهن راه افتاده و با سردادن شعار زنده باد همبستگی جهانی، بعد از طی مسیری در محل چادر قبلی تحصن متینگ اعتراضی برپا کردند. در این متینگ 10 پناهجوی متحصن ایرانی، از حمایت مردم قدردانی کردند و چندین نفر برای جمعیت سخنرانی کردند. تظاهرات کنندگان سپس به سمت محل فعلی چادر متحصنین در مرکز شهر رفتند و به سخنرانی شهناز مرتب دبیر فدراسیون پناهندگان ایرانی در آلمان، فعالین جنبش 99 درصدیهای ورتسبورگ، حزب سبزها، جوانان سوسیال دموکرات، حزب پیراتن گوش فرادادند. سخنرانان حمایت کامل خود را از مبارزات پناهجویان و خواستهایشان اعلام کردند.

رسانه های مختلفی این تظاهرات را پوشش خبری دادند و تعدادی از آنها با حسن حسین زاده سخنگوی متحصنین مصاحبه کردند. کانال تلویزیونی استان بایرن چندین بار فیلم تظاهرات را پخش کرد و سایتها و روزنامه های گوناگون گزارشات تصویری از این تطاهرات منتشر کردند. در محل میتینگ مرکزی تظاهرات تعدادی از فعالین آلمانی بوفه غذا و کیک دایر کرده بودند. در پاسخ به فراخوان کمک مالی برای کارهای حقوقی مربوط به پناهجویان بیش از 1000 یورو کمک مالی شد.

همبستگی- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد آلمان
14آوریل 2012

برای مشاهده گزارشات رسانه ها از این تظاهرات می توانید به لینکهای زیر مراجعه نمائید.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=M7OCWXIsXaA
http://www.mainpost.de/regional/wuerzburg/300-Menschen-demonstrieren-fuer-eine-gerechtere-Asylpolitik;art735,6729994
 http://www.infranken.de/nachrichten/lokales/kitzingen/Fuer-eine-besser-Asylpolitik;art218,272396,B

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: